Kundërofensiva ruse, Zelensky optimist: Po rifitojmë territor, fitorja është e mundur!

kunderofensiva ruse zelensky optimist po rifitojme territor fitorja eshte e mundur

Presidenti ukrainas tha se ushtria e Ukrainës po rifiton territor dhe shanset për të fituara janë të konsiderueshme.

Javën që lamë pas, ushtria ukrainase filloi kundërofensivën e shumë pritur ndaj trupave rusë. Prej kohës Zelensky kishte njoftuar për fillimin e kundërofensivës.
Dy ditë më parë ushtria e Ukrainës tha se kishin çliruar më shumë se 10 km katror në pjesën juglindore të vendit.

Nga ana tjetër, trupat ruse vijojnë sulmet në disa rajone të Ukrainës. Sot është raportuar për 5 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur në Kherson dhe Kharkiv.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts