Kundërshtojnë ekstradimin, protestë në Tiranë për lirimin e ish-luftëtarit të UÇK-së

Këtë të diel është zhvilluar protestë në mbështetje të ish-luftëtarit të UÇK-së Dritan Goxhaj.

Goxhaj u arrestua në Tiranë më 31 korrik, për llogari të Gjykatës së Hagës. Shoqata patriotike ‘Krahët e Shqiponjës”, kanë kërkuar lirimin e Goxhajt, duke u shprehur se arrestimi i tij është i padrejtë, duke kërkuar lirimin e tij dhe mos ekstradimin.

“Shkoni në serbi dhe kapni kriminelët serbë që kanë vrarë. Duam liri për Dritan Goxhaj”, është shprehur një qytetar.

  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts