Kupa e Anglisë/ Liverpuli dhe Siti bëjnë detyrën, turpërohet Evertoni (VIDEO)

Mançester Siti dhe Liverpuli kanë bërë detyrën duke u kualifikuar në raundin e 1/8-ve të Kupës së Anglisë.

liverpul

‘’Qytetarët’’ mposhtën thellë 6-1 skuadrën e kategorisë së dytë Uajkomben me gola të De Bryjn, Mahrez dy herë, Foden, Torres dhe Palmer.

Ndërsa Liverpuli mposhti 0-3 në transfertë Noruiçin me gola të Origit dhe Minaminos që shënoi dopietë, ndërsa Evertoni është turpëruar duke u eliminuar me penallti nga QPR pasi koha e rregullt përfundoi në barazim 2-2.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *