Kupa e Kombeve të Afrikës, turma jashtë stadiumit që tentoi të hyjë në staduim gjatë ndeshjes Kamerun-Komoros: 6 të vdekur

Gjashtë njerëz vdiqën dhe dhjetëra u plagosën nga turmat mes tifozëve që u dyndën për të tentuar të hynin në stadiumin Yaoundé, vendi i ndeshjes së Kupës së Kombeve të Afrikës midis Kamerunit, vendi pritës, dhe Ishujve Komore për raundin e dytë të finales.

Megjithatë, ndeshja u mbajt dhe u mbyll me fitoren 2-1 të Kamerunit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.