KUPA E SHQIPËRISË/ Spikat derbi dhe sfida Flamurtari-Vllaznia, mësoni ndeshjet e ditës së sotme

Panoramasport.al/ Sot, Kupa e Shqipërisë do të zhvillojë 9 ndeshje të turit të parë në orën 15:00.

kupa e shqiperise

Kryesfida e ditës së sotme është Flamurtari-Vllaznia, e cila do të luhet në Vlorë.

Më pas sfidat e tjera të grupit A janë: Kastrioti-Vora, Pogradeci-Bylis dhe Besa-Korabi.

Në grupin B spikat derbi i qarkut të Korçës, Maliqi-Skënderbeu, ndeshje e cila do të luhet në stadiumin “Skënderbeu”.

Ndeshjet e tjera janë: Devolli-Laçi, Labëria-Kukësi, Luzi-Teuta dhe Turbina-Erzeni.

Vlen të theksohet se 6 duelet e tjera të turit të parë të Kupës së Shqipërisë, do të zhvillohen ditën e mërkurë me fillim nga ora 15:00.

Ndeshja e parë e luajtur ishte ajo e ditës së djeshme mes Besëlidhjes dhe Apolonisë, e cila përfundoi me fitoren minimalëve të ekipit fierak me rezultatin 0-1.

NDESHJET E TURIT TË PARË TË KUPËS SË SHQIPËRISË –

KUP (1)

BRIAN KRISTO – PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *