Kurti-ambasadorëve të QUINT-t: Hiqni masat për Kosovën

PRISHTINË – Kryeministri i Kosovës Albin Kurti gjatë një takimi me ambasadorët e vendeve të QUINT-it (Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Mbretërisë së Bashkuar, Gjermanisë, Francës dhe Italisë), iu ka thënë atyre dhe shefit të zyrës së BE-së në Kosovë, që është e nevojshme që Bashkimi Europian të heqë sa më shpejt masat ndëshkuese ndaj […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts