Kurti deklaron se partitë opozitare nuk mund t’i shtyjnë zgjedhjet pafundësisht, ja reagimet

Opozita ka dështuar të koordinohet sa i përket rrëzimi të Qeverisë Kurti dhe mbajtjes së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Kështu edhe kryeministri i vendit, Albin Kurti, të hënën në një tubim të partisë së tij deklaroi se zgjedhjet do të mbahen në vitin 2025 dhe se partitë opozitare nuk mund t’i shtyjë ato pafundësisht. Deklarata […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts