“Kurti dëshiron të na fusë në konflikt me NATO-n”/ Vuçiç tenton të bëjë më shumë presion ndaj Prishtinës, zhvendoset në kufirin me Kosovën

Pas situatës së tensionuar dhe përplasjeve të protestuesve serbë me KFOR dhe Policinë e Kosovës në veri, presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç u shpreh se kryeministri i Kosovës Albin Kurti dëshiron të nxisë konflikt mes serbëve dhe NATO-s. Ai u shpreh se dëshira e vetme e Kurtit është të krijojë konflikt në Kosovë. “E kemi […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts