Kurti dhe Vuçiç nuk gjejnë gjuhën e përbashkët, Gabriel Escobar për VOA: Nënshkrimi ose jo i marrëveshjeve nuk ndikon tek detyrimi për zbatimin

I dërguari amerikan për Ballkanin Perëndimor Gabriel Escobar i tha Zërit të Amerikës se marrëveshjet që Serbia dhe Kosova kanë nënshkruar janë një detyrim ligjor për të dyja palët dhe se nënshkrimi ose jo i tyre, nuk ndikon në detyrimin që ato kanë për t’i zbatuar ato. Në takimin e fundit me udhëheqësit evropianë në […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts