Kurti e Vuçiç rishihen nesër në Bruksel pas një kohe të gjatë, Borell përmend synimin për “zgjidhje operative”

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksander Vuciç, pas një kohe të gjatë do të rishihen të mërkurën në Bruksel pas ftesës së marrë nga Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Borell. Siç ka njoftuar BE-ja, liderët ballkanas fillimisht do të takohen ndaras me Borellin, dhe në orën 15:00 është planifikuar takimi […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts