Kurti emëron edhe dy zëvendësministra të Arsimit dhe të Zhvillimit Rajonal

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka emëruar sot dy zëvendësministra të rinj.

Ky lajm bëhet i ditur në njoftimin për media nga Zyra e Kryeministrit.

“Zëvendësministrat e emëruar janë: Edona Maloku Bërdyna, zëvendësministre në Ministrinë e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit dhe Agon Dobruna, zëvendësministër në Ministrinë e Zhvillimit Rajonal”, thuhet në njoftim.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *