Kurti flet nga Dubrovniku për situatën në Veri: Duhet sundim i ligjit dhe datë e zgjedhjeve. Policinë e reduktojmë kur ekstremistët e dhunshëm t’i japin fund trazirave

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është duke marrë pjesë në një konferencë në Dubrovnik të titulluar “Kroacia evropiane, retrospektiva dhe perspektiva”. Teksa ka folur për tensionet e fundit në veri të vendit, Kurti ka thënë se Kosovës po i duhet të merret me ekstremistë të dhunshëm, ultranacionalistë dhe të djathtë që besojnë në “Botën Serbe” […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts