Kurti: Kosova po bëhet partner i denjë për t’u konsoliduar mes aleancave me SHBA dhe NATO

Kryeministri Albin Kurti thekson se Kosova po bëhet një partner i denjë për t’u konsoliduar mes aleancave me Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe NATO-s. Kurti bën të ditur në një postim në rrjetet sociale se Gjenerallejtënant Bashkim Jashari është duke zhvilluar një në vizitë në SHBA, me rastin e 30-vjetorit të Programit të Partneritetit […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts