Kurti në takimin me Nussbaumerin falënderon Zvicrën për ndihmën ndaj Kosovës: Mërgata jonë atje fuqizim i bashkëpunimit

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pritur sot në takim kryetarin e Këshillit Kombëtar të Zvicrës, Eric Nussbaumer bashkë me delegacionin zviceran të udhëhequr nga ai. Takimi filloi me urimin e kryeministrit për mirëseardhje në Kosovë dhe për ditëlindjen e Nussbaumer, të cilit i dëshirojmë shëndet dhe jetë të gjatë. “Gjatë bashkëbisedimit ndërmjet […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts