Kurti: Në Veri kishte tendenca për shembjen e sistemit tonë shtetëror, mbesim aleat i pakompromis i SHBA-ve dhe BE-së

Kryeministri i Kosovës, njëherazi kryetari i LVV-së, Albin Kurti në mbledhjen e 51-të të Këshillit të Përgjithshëm të LVV-së, u ka bërë thirrje ndërkombëtarëve që të intensifikojnë dialogun për zbatimin e marrëveshjeve të Brukselit dhe Ohrit. Kurti ka thënë se Qeveria e Kosovës është aleat i pakompromis i SHBA-ve dhe BE-së. “Kosova i qëndron pas […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts