Kurti nesër në Bruksel, takohet për herë të parë më Vuçiçin

KOSOVA

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti udhëton nesër drejt Brukselit për të marrë pjesë në një takim me liderët e Ballkanit Perëndimor.

Po nesër, Kurti takohet për herë të parë me Vuçiçin në kuadër të kësaj darke pune.  Takimi i tyre nuk konkludon me rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi.

Në këtë takim më shumë do të ketë diskutime mes liderëve të Ballkanit Perëndimor dhe atyre të Bashkimit Europian.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.