Kurti njoftoi blerjen e dronëve Bayraktar, reagon KFOR: Kemi autoritetin kryesor për hapësirën ajrore në Kosovë

KFOR ka reaguar zyrtarisht pasi kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka njoftuar se vendi ka blerë drone Bayraktar TB-ë nga Turqia. Përmes një komunikate zyrtare, KFOR ka deklaruar se ka autoritetin kryesor për hapësirën ajrore në Kosovë. “Lidhur me përdorimin e të gjitha kategorive të dronëve dhe kufizimet përkatëse, duke përfshirë Bayraktar TB-2, në përputhje […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts