Kurti pas takimit me ish-ministrin e Jashtëm të Gjermanisë: Në fokus politika e aktuale në Ballkanin Perëndimor

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është takuar këtë të enjte me ish-ministrin e Jashtëm të Gjermanisë, Joschka Fischer.

Biseda u fokusua tek politika e aktuale në Ballkanin Perëndimor.

Pas këtij takimi Kurti ka falënderuar ish-ministrin e Gjermanisë për rolin e tij të rëndësishëm dhe vendimtar gjatë vitit 1999 , që u pasua me ndërhyrjen e NATO-s kundër regjimit të Sllobodan Millosheviçit.

Kur

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *