Kurti për shpërthimin në veri të Mitrovicës: Ka shumë kriminelë, kemi identifikuar 45 prej tyre

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka komentuar shpërthimin e sotëm në veri të Mitrovicës. Kurti tha se deri më sot janë identifikuar 45 persona, që kanë marrë pjesë në sulme në dhunë kundër ushtarëve të KFOR-it, Policisë së Kosovës dhe gazetarëve, e që kanë shkaktuar rrezik të përgjithshëm duke përdorur armatim të ndryshëm prej granatave […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts