“Kurti po e trajton siç e meriton, Rama po qurravitet”, Vasili: Kryeministri nuk është hasëm, por tradhtar!

Nënkryetari i Partisë së Lirisë Petrit Vasili është shprehur në rrjetet sociale në lidhje me turin ballkanik që po zhvillon kryeministri Edi Rama, teksa është ndalur te marrëdhënia e tij me homologun kosovar, Albin Kurti.

Vasili shkroi në Facebook se Rama nuk është hasëm, por shumë më keq, duke e cilësuar kreun e qeverisë si tradhtar.

Sipas tij Rama po bën si gjithmonë viktimën sa herë që nuk arrin diçka me arrogancë dhe imponim dhe tani që Kurti po e trajton ashtu siç duhet “Rama po qurravitet”.

Postimi i plotë:

Rama nuk eshte as hasëm, por eshte shume me keq eshte tradhetar!
Rama po ben si gjithmone viktimen sa here qe nuk arrin diçka me arrogance dhe imponim.
Tani qe Albin Kurti po e trajton tamam siç e meriton Rama po qurravitet e po thote:
“Unë kam akoma shpresë se Albini nuk e ka harruar Kanunin që kur vjen në shtëpi edhe hasmi, i hapet dera dhe është e ndaluar ta nxjerrësh deri kur ai të mbarojë fjalët,” tha Rama.
Por te marresh statusin e hasmit ne Rastin e Rames eshte lavderim i madh sepse ne fakt ai shume me keq, eshte nje tradhetar i peshtire.
Se paku me hasmin je perballe do te luftosh, do te ndeshesh dhe do te perballesh me të.
Edhe Kanuni i ka rregullat per hasmin, por jo per tradhetarin.
Ndersa tradhetari eshte shprehja me e ndyre e karakterit te keq, te pabese dhe te shitur dhe Rama i ploteson te gjitha keto kushte te nje tradhetari pa sherim.
Pa u lodhur dhe me paturpesine dhe amoralitetin e tradhetarit Rama i ka futur thika pas shpine pa fund Kosoves dhe Albin Kurtit.
Ky lloj i peshtire tradhetari vuri shenjen e barazise mes Serbise dhe Kosoves.
Ky I dha 1 mije alibi Vuçiçit duke e vene ne nje nivel pergjegjesie me Albinin, nderkohe qe Vuçiçi sulmonte me kriminele, trafikante ne emer te antishtetit dhe Albin Kurti ishte ne balle te mbrojtjes se Kushtetutshmerise dhe shtetit e rendit publik.
Po ky Rama qe i pari qe filloi ti vinte saksione Albin Kurtit dhe te anullonte mbledhjen e dy qeverive.
Beri me urdher te Vuçiçit protagonizem me gjoja Drafte per zgjidhje apo te ofronte konferenca imagjinare pa limit ne Tirane per te zgjidhur gjoja konfliktin Kosove Serbi.
Rama si tradhetar i sprovuar ka share, ironizuar dhe stigmatizuar Albin Kurtin me urrejtje me te madhe se Vuçiçi vete.
Sot fale Albin Kurtin te gjithe kane kuptuar se cfare kryeministri lapangjoz ka Shqiperia.
Ndaj sot thirrjet dinake qaramane prej viktime te Rames, qe qahet se po e trajtojne si hasem jane shprehje te pergatitjes se nje pabesie te re.
Rama nuk e ka privilegjin te jete hasem, por eshte dhe do te mbetet thjesht nje tradhetar i peshtire.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts