Kurti pret shefin e NATO-s Stoltenbergun, i shpreh shqetësimin për praninë e 48 bazave të operacioneve serbe përreth kufirit me Kosovën

Në takimin mes kryeministrit Albin Kurti dhe Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, u diskutua roli historik i NATO-s në Kosovë dhe kontributi i vazhdueshëm i misionit të KFOR-it për sigurinë dhe paqen në vend, krahas zhvillimeve të fundit në vend dhe rëndësisë së bashkëpunimit dhe koordinimit ndërmjet institucioneve. ZKM njofton se Kurti duke […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts