Kurti takohet me përfaqësuesit e komunitetit kroat në Kosovë: Të gatshëm për të punuar në sigurimin e kushteve sa më të mira

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është takuar me përfaqësuesit e komunitetit kroat në Kosovë më 21 nëntor. Sipas njoftimit, përfaqësuesit e komunitetit kroat thanë se kanë nevojë për mbështetje infrastrukturore në Janjevë, fshat në komunën e Lipjanit ku përveç kroatëve, jetojnë edhe shqiptarë, turq dhe romë. “Kryeministri Kurti shprehu gatishmërinë për të punuar në sigurimin […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts