Kurti takon ambasadorët e Quint-it dhe BE-së: Grafitet ultra-nacionalistë serbe mbi automjetet e NATO-s, kujtesë e errët për ne

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka zhvilluar një takim me ambasadorët e Quintit dhe të BE-së. Kurti ka shprehur shqetësimin e tij lidhur me situatën e tensionuar në veri të vendit, ndërsa ka dënuar sulmet kundër policisë së Kosovës, KFOR dhe gazetarëve. “Sot pata një takim me ambasadorët e QUINT-it dhe ambasadorin BE. Unë ndaj […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts