Kurti takon homologun e tij kroat, diskutojnë raportet Kosovë-Kroaci

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka zhvilluar sot një takim me homologun e tij kroat, Andrej Plenkoviç para samitit BE-Ballkani Perëndimor 2021.

Përmes një postim në Twitter Kurti ka bërë të ditura detajet e diskutimeve me Plenkoviç, ku në fokus ishin marrëdhëniet dypalëshe mes dy vendeve.

“Përpara samitit BE-Ballkani Perëndimor 2021 pata një takim me kryeministrin e Kroacisë Andrej Plenkoviç. Ne diskutuam marrëdhëniet tona dypalëshe dhe bashkëpunimin tonë të mirë në shumë fusha, përfshirë sektorin e sigurisë”, shkruan Kurti.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.