Kurti uron kryetarin e ri të PDK: I ofroj bashkëpunim, të punosh për Kosovën nuk është kurrë e mjaftueshme

KOSOVA

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka uruar kryetarin e ri të PDK, Memli Krasniqin duke i shtrirë dorën e bashkëpunimit.

Kurti thotë se me mbështetjen që mori nga strukturat, Krasniqi mund të ketë një udhëheqjje stabile dhe të zhvillojë reforma.

Ai i kujton kryetarit të ri se nuk është kurrë e mjaftueshme të punosh për Kosovën pasi këtë e ka obligim gjithësecili.

STATUSI NGA ALBIN KURTI
I uroj punë të mbarë kryetarit të ri të PDK-së, z. Memli Krasniqi.
Mbështetjen që e mori sot nga strukturat e subjektit të tij i garantojnë një udhëheqje stabile për t’i zhvilluar reformat që mendon se janë të nevojshme për PDK-në.
Si kryeministër i Kosovës dhe kryetar i Lëvizjes i ofroj bashkëpunim në temat me interes nacional dhe ballafaqim të ideve e qëndrimeve për të mirën e përbashkët të shtetit dhe qytetarëve.
Të punosh për Kosovën e kombin tonë nuk është kurrë mjaftueshëm dhe e kemi obligim secili.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *