Kush janë dhjetë kandidatët për deputetë më të votuar! Vota në Fier mori edhe i ndjeri Bashkim FinoNdërsa numërimi i votave për kandidatët për deputetë vazhdojnë, tanimë duket se kush janë ata më të votuarit.

-800-0-eb891b32827bc8855e405e7811d16d3e

I pari është Taulant Balla, kandidat për deputet në Qarkun e Elbasanit, i cili deri më tani ka marrë mbi 18 mijë dhe sigurisht ka siguruar edhe mandatin.

Ndërkohë, kryeministri Edi Rama është i treti duke u renditur pas Bledui Çuçit, i cili kandidoi në Gjirokastër.

Në listën e tetë më të votuarve janë kandidatë socialistë për deputetë dhe pas tyre vijnë kandidatë demokratë Flamur Hoxha, më i votuari në Kukës dhe Ervin Salianji më i votuari në Korçë.

Lista:

 1. TAULANT BALLA PS 18,089
 2. BLEDAR ÇUÇI PS 11,814
 3. EDI RAMA PS 11,412
 4. NIKO PELESHI PS 11,330
 5. SAIMIR HASALLA PS 11,069
 6. BLENDI KLOSI PS 10,381
 7. ERION BRAÇE PS 10,252
 8. AURORA MARA PS 9,367
 9. FLAMUR HOXHA PD-AN 9,159
 10. ERVIN SALIANJI PD-AN 9,144
 11. BELINDA BALLUKU PS 8,430
 12. BLEDJON NALLBATI PD-AN 7,325
 13. LULZIM BASHA PD-AN 7,292
 14. DASHNOR SULA PD-AN 7,280
 15. PAULIN STERKAJ PS 6,945
 16. TOM DOSHI PSD 6,693
 17. ANILA DENAJ PS 6,428
 18. EDUARD NDRECA PS 6,283
 19. LUAN DUZHA PS 6,207
 20. ILIRIAN PENDAVINJI PS 6,170
 21. BARDHYL KOLLÇAKU PS 6,104
 22. DAMIAN GJIKNURI PS 6,009
 23. HELIDON BUSHATI PD-AN 5,941
 24. AGRON SHEHAJ PD-AN 5,894
 25. ZEF HILA PD-AN 5,892
 26. VULLNET SINAJ PS 5,759
 27. BENET BECI PS 5,635
 28. EDMOND SPAHO PD-AN 5,561
 29. KASTRIOT PIROLI PD-AN 5,516
 30. GERTA DURAKU PS 5,368
 31. XHELAL MZIU PD-AN 5,321
 32. BESION AJAZI PS 5,289
 33. ISUF ÇELAJ PD-AN 5,257
 34. BUJAR LESKAJ PD-AN 5,254
 35. KRESHNIK ÇOLLAKU PD-AN 5,093
 36. ILIR TOPI PS 4,998
 37. ETJEN XHAFAJ PS 4,945
 38. BELIND KËLLIÇI PD-AN 4,889
 39. LEFTER GËSHTENJA PD-AN 4,886
 40. MARK MARKU PD-AN 4,804
 41. OLTA XHAÇKA PS 4,665
 42. SELADIN JAKUPLLARI PD-AN 4,576
 43. RAMADAN LIKAJ PD-AN 4,533
 44. LINDITA BUXHELI PS 4,496
 45. ELISA SPIROPALI PS 4,442
 46. NIKO KURI PS 4,409
 47. LINDITA NIKOLLA PS 4,332
 48. NASIP NAÇO PS 4,198
 49. HATIXHE KONOMI PS 4,153
 50. SAIMIR KORRESHI PD-AN 4,097
 51. LAERT DURAJ PS 4,074
 52. GRIDA DUMA PD-AN 3,886
 53. TOMOR ALIZOTI PD-AN 3,878
 54. ENKELEJD ALIBEAJ PD-AN 3,860
 55. EDI RAMA PS 3,844
 56. EVIS KUSHI PS 3,696
 57. ILIR METAJ PS 3,683
 58. FLAMUR NOKA PD-AN 3,656
 59. OGERTA MANASTIRLIU PS 3,654
 60. JURGIS ÇYRBJA PS 3,596
 61. ALQI BLLAKO PS 3,568
 62. FATION VEIZAJ PD-AN 3,551
 63. FADIL NASUFI PS 3,548
 64. INA ZHUPA PD-AN 3,511
 65. GAZMENT BARDHI PD-AN 3,510
 66. LUAN BAÇI PD-AN 3,488
 67. ARBEN AHMETAJ PS 3,483
 68. SHPËTIM IDRIZI PD-AN 3,481
 69. AGRON GJEKMARKAJ PD-AN 3,475
 70. DASANTILA TAHIRAJ PS 3,382
 71. XHEMAL QEFALIA PS 3,374
 72. BUJAR ÇELA PS 3,363
 73. TRITAN SHEHU PD-AN 3,334
 74. LAVDRIM KRRASHI PS 3,317
 75. BLERINA GJYLAMETI PS 3,233
 76. ILDA DHORI PD-AN 3,112
 77. JORIDA TABAKU PD-AN 3,111
 78. KASËM MAHMUTAJ PD-AN 3,078
 79. SALI BERISHA PD-AN 3,034
 80. ULSI MANJA PS 2,964
 81. PRANVERA RESULAJ PS 2,919
 82. ENSLEMVERA ZAKE PS 2,894
 83. DHURATA TYLI(ÇUPI) PD-AN 2,870
 84. FATMIR MEDIU PD-AN 2,822
 85. RRAHMAN RRAJA PS 2,791
 86. EUGEN ISAJ PD-AN 2,745
 87. ANDIA ULLIRI PD-AN 2,664
 88. ETILDA GJONAJ PS 2,561
 89. ANDUEL TAHIRAJ PS 2,542
 90. DASHAMIR SHEHI PD-AN 2,518
 91. AGRON ÇELA LSI 2,466
 92. LEFTER KOKA PS 2,451
 93. MIRELA KUMBARO (FURXHI) PS 2,444
 94. EDONA BILALI PS 2,413
 95. LULJETA BOZO PS 2,216
 96. SHPRESA MARNOJ PS 2,165
 97. KLEVIS XHOXHI PS 2,137
 98. KLOTILDA BUSHKA PS 2,092
 99. GRETA BARDELI PD-AN 2,092
 100. ISMET BEQIRAJ PS 2,082
 101. ANTONETA DHIMA PS 2,072
 102. FLORENC SPAHO PS 2,056
 103. ILIR NDRAXHI PS 2,013
 104. BAFTJAR ZEQAJ PS 1,943
 105. NUSTRET AVDULLA PD-AN 1,887
 106. LINDITA METALIAJ PD-AN 1,878
 107. ZHENI GJERGJI PD-AN 1,847
 108. MERITA BAKIU PD-AN 1,768
 109. AGRON DUKA PD-AN 1,634
 110. TATIANA PIRO PS 1,631
 111. SORINA KOTI PD-AN 1,563
 112. FLUTURA AÇKA PD-AN 1,556
 113. ALBANA VOKSHI PD-AN 1,488
 114. ARBI AGALLIU PD-AN 1,484
 115. EMILJA KOLIQI PD-AN 1,330
 116. PETRO KOÇI PS 1,311
 117. ARBEN PËLLUMBI PS 1,303
 118. TONI GOGU PS 1,263
 119. EDI PALOKA PD-AN 1,255
 120. MONIKA KRYEMADHI LSI 1,163
 121. ERVIN BUSHATI PS 1,093
 122. MESILA DODA PD-AN 1,071
 123. FERDINANT XHAFERAJ PD-AN 1,049
 124. EDUARD SHALSI PS 1,035
 125. ORJOLA PAMPURI PD-AN 1,033
 126. MILVA EKONOMI PS 1,029
 127. ERMONELA VALIKAJ PS 1,026
 128. MONIKA KRYEMADHI LSI 933
 129. ERALDA BANO(TASE) PD-AN 896
 130. ALFRED RUSHAJ PD-AN 868
 131. OERD BYLYKBASHI PD-AN 846
 132. GLEDIS ÇELIKU PSD 840
 133. KLODIANA SPAHIU PS 792
 134. FIDEL YLLI PS 696
 135. NAJADA ÇOMO PS 640
 136. ALBAN XHELILI PS 498
 137. ERISA XHIXHO LSI 412
 138. GERTJAN DEDA PSD 405
 139. VANGJEL DULE PD-AN 390
 140. BASHKIM FINO PS 136

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *