“Kuvendi i 18 dhjetorit, bashkim i demokratëve”, Basha me kryetarët e degëve të PD: Beteja me njëri-tjetrin i shërben vetëm Ramës
Në mbledhjen me 71 kryetaret e degëve të PD, kryetari i PD, Lulzim Basha theksoi si detyrë kryesore është që partia të dalë e bashkuar nga Kuvendi i 18 dhjetorit, bëjnë me dije burime për “Panorama.al”.

Lulzim-Basha-Perplasja-Kryesia-PD-Paloka-suel-Cela

Qëllimi kryesor është vazhdimi i betejës kundër Ramës, ka theksuar kryedemokrati në fjalën e tij.

“Rama është kundërshtari ynë i përbashkët, pavarësisht çfarë mendojnë në këtë situatë që po kalojmë. Beteja me njëri-tjetrin nuk na çon askund. I shërben vetëm Ramës dhe patericave të tij, që i po i bëjnë gjithçka që beteja mes nesh të çojë në një ndarje të partisë. Ju jeni dëshmitarë të kësaj”, -tha Basha.

Kujtojmë që Partia Demokratike është përfshirë nga debate të brendshme, pasi Basha dhe Berisha kanë shpallur dy data të ndryshme për Kuvendin Kombëtar.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.