Kuvendi i Kosovës sot në seancë për zgjedhjen e Presidentit, në garë dy kandidatë, ja kur pritet votimi

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet sot për zgjedhjen e Presidentit. Seanca është parashikuar në orën 18:00 Kuvendi pritet të votojë për Presidentin.

Deri tani në garë janë dy kandidatët Vjosa Osmani dhe Nasuf Bejta. Që të dy këta kandidatët ishin pjesë e Listës së Vjosa Osmanit, që në zgjedhjet e 14 shkurtit ka garuar në kuadër të Listës së Lëvizjes Vetëvendosje.

Kujtojmë se në seancën e jashtëzakonshme të thirrur mbrëmë ka dështuar të kalojë Projektligji për ndryshimin e Ligjit për Zgjedhjet. Albin Kurti paralajmëroi zgjedhje të parakohshme nëse Vjosa Osmani nuk votohet.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.