Kuvendi i thirrur nga Sali Berisha/ Ja momentet kur anëtarët e komisionit mbushin kutitë me fletët e votimit (VIDEO)

Delegatët e Kuvendit të thirrur nga Sali Berisha votuan dje pro shkarkimit të kreut të PD-së Lulzim Basha dhe për ndryshime statutore në selinë blu.

Megjithatë këto pamje ngjallin dyshime për paracktim të procesit të votimit. Anëtarë të Komisionit shfaqen me tufa fletësh votimi të cilat i hedhin në kuti.

Dje u bë me dije se në Kuvend ishin të pranishëm 4934 delegatë nga të cilët kanë votuar 4491 prej tyre, 4446 delegatë pro shkarkimit të Bashës.

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.