Kuvendi Kombëtar i thirrur nga ish-kryeministri Berisha shkarkon kryetarin e PD-së Lulzim Basha! Ja rezultatet e votimit

Kuvendi Kombëtar i Partisë Demokratike, i thërritur nga ish-kryeministri Sali Berisha ka shkarkuar kryedemokratin Lulzim Basha. Drejtuesi i Kuvendit Kombëtar, Belind Këlliçi ka lexuar rezultatin e votimeve të delegatëve.

saliberishalulzimbasha

Në total kanë qenë 4934 delegatë të pranishëm në momentin e shpalljes së votimeve. Prej tyre, 4491 delegatë kanë votuar.

Prej delegatëve që kanë votuar, 4446 delegatë votuan pro, 36 kundër dhe 9 e kanë nxjerrë fletën të pavlefshme.

Belind Këlliçi: Do të qëndrojë i mbledhur deri në KUvendin tjetër që do zhvillohet në 22 mars 2022. Në lidhje me vendimin 6 ku u vendos të votohej për shkarkimin e kryetarit të PD-së Lulzim Basha, ju bëjmë me dije se pas përfundimit të votimit, sekretariati teknik pasi është bërë rakordimi me procesverballet.

Delegatë prezentë në momentin e çeljes së votimit ishin 4934. Nga këta, pjesëmarrës në votim janë 4491 delegatë. Nga këto: pro shkarkimit të kryedemokratit, 4446 delegatë, kundër kanë votuar 36 delegatë dhe 9 delegatë e kanë nxjerrë fletën e pavlefshme.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.