Kuvendi miraton me 97 vota pro ligjin për nënshtetësinë, zgjatet mandati i komisionit të reformës zgjedhore

Kuvendi ka miratuar sot pas një seance rreth 10 orësh me 97 vota pro ligjin për nënshtetësinë.

Po kështu është miratuar me 78 vota pro, 3 kundër dhe 3 abstenim projektligji për fondet e pensionit privat në Kuvend.

Me 77 vota pro u zgjat mandati i komisionit të posaçëm për reformën zgjedhore.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts