Kuvendi nis seancën plenare, Lëvizja Bashkë proteston jashtë Parlamentit për minimumin jetik

Lëvizja Bashkë ka organizuar ditën e sotme një protestë për miratimin e minimumit jetik, ndërsa deputetët e parlamentit kanë nisur punimet e Kuvendit paralelisht.

Lëvizja Bashkë e konsideron minimumin jetik “një çështje me rëndësi kritike për shoqërinë shqiptare”, kauzë kjo e ngritur edhe më herët nga ana e tyre.

Protestuesit kanë kërkuar një minimum jetik me vlerën mbi 20 mijë lekë të vjetra, ndërsa brenda sallës së Kuvendit kanë nisur diskutimet për shqetësimet e qytetarëve.

[embedded content]

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts