Ky është film që ka thyer rekordet e Netflix

Filmi “Don’t Look Up” i Adam McKay, ku interpretojnë Leonardo DiCaprio dhe Jennifer Lawrence, si një çift shkencëtarësh që përpiqen të bindin botën të marrë seriozisht një asteroid, ka thyer rekorde në Netflix.

Në vetëm 2 javë në Netflix, filmi ka regjistruar 152 290 000 orë transmetim, duke e vendosur atë në krye të renditjes së filmave në gjuhën angleze të shikuar globalisht.

“Don’t Look Up”, në të cilin gjithashtu interpreton Meryl Streep, Cate Blanchett, Jonah Hill dhe Timothée Chalamet, u shfaq në kinema më 10 dhjetor përpara se të shfaqej në Netflix, 14 ditë më vonë. Madje që në 2 ditët e para të transmetimit në Netflix, filmi regjistroi mbi 111 milionë orë shikime.

Në vendin e dytë qëndron “The Unforgivable” me Sandra Bullock, me 21,3 milionë orë shikime, i ndjekur nga “The Lost Daughter”, me 18,3 milionë orë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ky është film që ka thyer rekordet e Netflix

Filmi “Don’t Look Up” i Adam McKay, ku interpretojnë Leonardo DiCaprio dhe Jennifer Lawrence, si një çift shkencëtarësh që përpiqen të bindin botën të marrë seriozisht një asteroid, ka thyer rekorde në Netflix.

Në vetëm 2 javë në Netflix, filmi ka regjistruar 152 290 000 orë transmetim, duke e vendosur atë në krye të renditjes së filmave në gjuhën angleze të shikuar globalisht.

“Don’t Look Up”, në të cilin gjithashtu interpreton Meryl Streep, Cate Blanchett, Jonah Hill dhe Timothée Chalamet, u shfaq në kinema më 10 dhjetor përpara se të shfaqej në Netflix, 14 ditë më vonë. Madje që në 2 ditët e para të transmetimit në Netflix, filmi regjistroi mbi 111 milionë orë shikime.

Në vendin e dytë qëndron “The Unforgivable” me Sandra Bullock, me 21,3 milionë orë shikime, i ndjekur nga “The Lost Daughter”, me 18,3 milionë orë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.