“Ky tigan nuk ka 4 kg levrek dhe as 200 mijë lekë shije”/ Erjon Braçe publikon faturën me “çmime të kripura”: Mos i përzini njerëzit sepse…


Zëvendëskryeministri Erjon Braçe ka denoncuar sot çmimet e larta nëpër restorante. Në një postim në Facebook, numri dy i qeverisë ka publikuar një faturë që në total shkon 34 750 lekë. Por ajo që i ka rënë në sy Braçës është çmimi i leverekut, 4 copë 20 000 lekë.

fatura

Braçe shkruan se këto çmime janë abuzive, ndërsa bën thirrje për normalizim, pasi në të kundërt pushuesit nuk do te vijnë më.

Postimi i Erion Braçes

MOS E NISNI ME KEMBEN E GABUAR; DOMETHENE ME FATUREN E GABUAR!
1. Dateri eshte e ndaluar te tregtohet ne kete vend;
2. Nje levrek nuk kushton kerkund
50.000 leke;
3. Ky TIGANI nuk ka kater kilogram levrek, as 200 mije leke shije;
4. Kjo fatura nuk njihet nga legjislacioni fiskal ne kete vend, por trajtohet nga ligji si e paligjshme.
E thjeshte; Mos i perzini njerezit! Ja fitove sot 200 mije leke nga kjo fature! Neser nuk te vjen me kush!

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.