La pas 1 milionë banorë pa energji, NASA publikon fotot mbreslënëse dhe të frikshme të uraganit ‘Ida’

NASA ka publikuar fotot mbresëlënëse dhe në të njëjtën kohë të frikshme të të marra nga astronautët e NASA -s nga Uragani Aida, i cili konsiderohet si uragani i pestë më i madh që ka goditur ndonjëherë Shtetet e Bashkuara.

Une

Imazhet janë marrë nga astronautët në Stacionin Hapësinor Ndërkombëtar para se të shpërthejë uragani i Kategorisë 4 të dielën. Erërat frynin me një shpejtësi prej 150 kilometrash në orë, duke shkaktuar ndërprerje të energjisë, duke shkatërruar kulmet e ndërtesave, ndërsa pesë persona humbën jetën.

Une1

Rreth një milion njerëz janë pa energji në Misisipi dhe Luiziana pas uraganit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.