Laboratori i kokainës në Frakull, SPAK kërkoi 93 vite burg për 10 të akuzuarit, ja çfarë vendosi gjykata

laboratori i kokaines ne frakull spak kerkoi 93 vite burg per 10 te akuzuarit ja cfare vendosi gjykata
laboratori i kokaines ne frakull spak kerkoi 93 vite burg per 10 te akuzuarit ja cfare vendosi gjykata

Spak jep pretencën për laboratorin e kokainës në Frakull të Fierit. Gazetarja Klodiana Lala raporton për BalkanWeb se Spak kërkon në total dënimin me 93 vite burg për 10 të akuzuarit.

Per shkak te gjykimit te shkurtuar, te akuzuarit perfitojne uljen e 1/3 se denimit ne rast se shpallen fajtor.

DENIMI
1.Nikolin Gjolena, per nenet 283/a/1; 28/4; 334/1 dhe denimin me 16 vjet burgim. Per nenin 333/a/1 denimin me 5 vjet burgim. Ne bashkim te denimeve 18 vjet. Per shkak te gjykimit te shkurtuar, denimin perfundimisht me 12 vjet burgim.

2.Viktor Çervanaku, per nenet 283/a/1; 28/4; 334/1 denimin me 15 vjet. Per nenin 333/a/1 denimin me 5 vjet burgim. Per nenin 278/1, denimin me 5 vjet burgim. Per nenin 278/4, denimin me 2 vjet. Ne bashkim te denimeve 16 vjet. Per shkak te gjykimit te shkurtuar denimin e tij perfundimisht me 10 vjet e 8 muaj burgim.

3.Denilson Çervanaku, per nenet 283/a/1; 28/4; 334/1 denimin me 16 vjet. Per nenin 333/a/1 denimin me 5 vjet burgim. Per nenin 278/1, 5 vjet. Per nenin 278/4, 2 vjet. Per nenin 280, 1 vit. Ne bashkim te denimeve 18 vjet. Per shkak te gjykimit te shkurtuar denimin e tij perfundimisht me 12 vjet burgim.

4.Klajdi Vrioni, per nenet 283/a/1; 28/4; 334/1 denimin me 16 vjet. Per nenin 333/a/1 denimin me 5 vjet burgim. Per nenin 278/1, 6 vjet. Ne bashkim te denimeve 18 vjet. Per shkak te gjykimit te shkurtuar 12 vjet.

5.Zenel Çervanaku, per nenet 283/a/1; 28/4; 334/2 denimin me 14 vjet. Per nenin 333/a/2 denimin me 3 vjet burgim. Ne bashkim te denimeve 15 vjet. Per shkak te gjykimit te shkurtuar 10 vjet.

6.Enxhi Ferhati, per nenet 283/a/1; 28/4; 334/2 denimin me 12 vjet. Per nenin 333/a/2 denimin me 3 vjet burgim. Ne bashkim te denimeve 12 vjet. Per shkak te gjykimit te shkurtuar 8 vjet.

7.Redion Meshi, per nenet 283/a/1; 28/4; 334/2 denimin me 12 vjet. Per nenin 333/a/2 denimin me 3 vjet burgim. Per nenin 278/2, 9 vjet. Ne bashkim te denimeve 15 vjet. Per shkak te gjykimit te shkurtuar 10 vjet.

8.Bledar Matoshi, per nenet 283/a/1; 28/4; 334/2 denimin me 12 vjet. Per nenin 333/a/2 denimin me 3 vjet burgim. Per nenin 278/1, 5 vjet. Ne bashkim te denimeve 12 vjet e 6 muaj. Per shkak te gjykimit te shkurtuar 8 vjet e 4 muaj burgim.

9.Marildo Rona, per nenet 283/a/1; 28/4; 334/2 denimin me 12 vjet. Per nenin 333/a/2 denimin me 3 vjet burgim. Ne bashkim te denimeve 12 vjet. Per shkak te gjykimit te shkurtuar 8 vjet.

10. Deklarimin fajtor te te pandehurit Julian Malaj per nenin 300 KP dhe denimin me 3 vite burgim. Ne aplikim te gjykimit te shkurtuar denimin e tij me 2 vite burgim.

Pretenca:
Viktor Çervanaku 16 vjet / 10 vjet e 8 muaj

Klajdi Kodra 18 vjet /12 vjet

Bledar Matoshi 12 vjet e 6 muaj / 8 vjet e 4 muaj

Denilson Çervanaku 18 vjet / 12 vjet

Enxhi Ferhati 12 vjet/ 8 vjet

Nikolin Gjolena 18 vjet / 12

Zenel Çervanaku 15 vjet /10

Redion Meshi 15 vjet / 10

Julian Malaj 2 vite /

Marildo Nona 12 vjet/ 8 vjet

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts