Laçin e pret Anderlehti, Teuta “peshkon” Shamrokun/ Zbulohen përballjet e ekipeve shqiptare në rast kualifikimi në raundin e tretë të Ligës së Konferencës
Klubet shqiptare kanë filluar përgatitjet e tyre për sfidat e turit të dytë në Ligën e Konferencës, ku shpresohet te një ecuri sa më pozitive. Ndërkohë Partizani, Teuta, Laçi, Vllaznia, si dhe Prishtina, Shkëndija, Shkupi e Drita, mësuan kundërshtarët e turit të tretë në rast të një kualifikimi të mundshëm.

liga e konferences

Të gjitha ekipet shqiptare, ishin në “ankth” për të mësuar se cilin do të kenë rival në rast se do të kalojnë në turin e tretë të këtij kompeticioni. Vlen të theksohet fakti se Teuta, Prishtina dhe Shkëndija e Tetovës, janë më të avantazhuara në letër, për të kaluar në turin e tretë.

Në rast kualifikimi në raundin e tretë durrsakët do të përballen me irlandezët e Shamrok. Ndërkohë short ferri për Laçin që e pret Anderlehti në rast kualifikimi ndaj rumunëve të Universitatea Krajovës. Nga Partizani, te Vllaznia e Prishtina, ja të gjitha përballjet e turit të tretë.

PËRBALLJET E TURIT TË TRETË:

Teuta (ALB) / Inter Club d’Escaldes (AND) vs Shamrok Rovers

Folgore (SMR) / Hibernians (MLT) vs  Riga FC (LVA) / Shkëndija (MKD)

Prishtina (KOS) / Connah’s Quay Nomads (WAL) vs Valur (ISL) / Bodø/Glimt (NOR)

Shkupi (MKD) / Santa Clara (POR) vs Olimpija Ljubljana (SVN) / Birkirkara (MLT)

Újpest (HUN) / Vaduz (LIE) vs Basel (SUI) / Partizani (ALB)

Luzern vs Drita (KOS) / Feyenoord (NED)

Limassol (CYP) / Vllaznia (ALB) vs Qarabağ (AZE) / Ashdod (ISR)

Universitatea Craiova (ROU) / Laçi (ALB) vs Anderlecht (BEL)

PËRBALLJET E TURIT TË DYTË:

Liga e Konferences

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *