“Lahet” me naftë 500 metra aks rrugor në Krastë, zjarrfikësja dhe policia në vendngjarje, dyshohet se…

Një sipërfaqe rruge prej rreth 500 metra gjatësi, është ‘larë’ me naftë në aksin Krujë-Fush-Krujë në zonën e Krastës.

Nafta dyshohet të ketë rrjedhur nga serboratori i ndonjë automjeti i cili nuk është identifikuar ende nga policia.

Zjarrfikësja e Krujës po bën larjen e segmentit për të evituar aksidentet, ndërkohë policia po punon për të identifikuar mjetin që ka derdhur naftën në këtë aks.

BalkanWeb

[embedded content]

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts