Lajçak: BE gati të mbështesë axhendën ambicioze të Kurtit, pres bashkëpunim për dialogun

I dërguari i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka folur pas bisedës me kryeministrin e ri Albin Kurti.

Lajçak thotë se BE është gati të mbështesë axhendën ambicioze të qeverisë Kurti ll.

Po ashtu ai thotë se pret bashkëpunim për dialogun Kosovë-Serbi, ndërkohë që Kurti ka deklaruar para dhe pas zgjedhjeve se kjo nuk është çështje prioritare e qeverisë.

STATUSI NGA MIROSLAV LAJÇAK

Urime Albin Kurti për zgjedhjen e tij si Kryeministër i Kosovës! BE-ja është e gatshme të mbështesë axhendën e tij ambicioze dhe unë pres që bashkëpunimi ynë i ngushtë, gjithashtu në Dialog, për Kosovën dhe qytetarët e saj.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com