Lajçak dhe Vuçiç bisedojnë për vazhdimin e dialogut me Kosovën, presidenti serb: Thirrje komunitetit ndërkombëtar që të…

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka biseduar me të dërguarin e posaçëm të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, lidhur me mundësitë e vazhdimit të bisedimeve në Bruksel. Kështu njoftoi Vuçiç më 15 mars përmes një postimi në llogarinë e tij në Instagram. “Ne shqyrtuam të gjitha mundësitë dhe temat për vazhdimin e bisedimeve […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts