Lajçak: Diskutimet për dinarin vazhdojnë të hënën, marrëveshja duhet të adresohet nga Kurti e Vuçiçi

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka shkruar në platformën “X”, të martën për takimin trepalësh që kishte me kryenegociatorët për dialogun Kosovë-Serbi, Besnik Bislimin dhe Petar Petkoviqin. Lajçak ka thënë se për çështjen e dinarit do të vazhdojnë diskutimet të hënën. Por ai ka shtuar se Marrëveshja( Bazike dhe Aneksi i […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts