Lajçak diskuton për dialogun Kosovë-Serbi me sekretarin spanjoll për BE-në

I dërguari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak është takuar me sekretarin e shtetit të Spanjës për BE-në, Fernando Mariano Sampedro Marcos. Takimi i tyre ndodhi në margjinat  e Forumit Ekonomik Botëror dhe në aktivitetet e think tankut pan evropian, Këshillit Evropian për Marrëdhënie me Jashtë në Madrid. Lajçak ka njoftuar se me spanjollin […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts