Lajçak paralajmëron takim kryenegociatorësh në Bruksel

Kryenegociatorët, ai Kosovës Besnik Bislimi dhe i Serbisë, Petar Petkovic, së shpejti pritet të takohen në Bruksel. Kështu ka bërë të ditur i dërguari i posaçëm i BE-së për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak. Përmes një shkrimi në llogarinë zyrtare në Facebook, Lajçak ka thënë se javën e kaluar në bisedimet që i […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts