Lajçak pas takimit me Kurtin: Nuk kam biseduar për hapjen e arkivave të Kosovës

KOSOVA

I dërguari special i BE, Miroslav Lajçak zhvilloi një takim me Albin Kurtin në Prishtinë në një moment të vështirë për dialogun.

Lajçak ka deklaruar se nuk ka biseduar për hapjen e arkivave të Kosovës. Diçka të tillë e mohoi edhe Albin Kurti kur u pyet në Tiranë.

Ndërkohë Miroslav Lajçak do të takojë dhe liderë të tjerë politikë në Kosovë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *