Lajçak takim me zv. Kryeministrin e Kosovës, bien dakord për hapat e parë drejt uljes së tensioneve në Veri

I dërguari special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka zhvilluar sot një takim me zëvendës-kryeministrin e Kosovës, Besnik Bislimi në Bratislavë. Përmes një postimi në Twitter, Lajçak ka njoftuar se me Bislimin kanë rënë dakord për hapat e parë drejt uljes së tensioneve të situatës në veri dhe zbatimit të marrëveshjeve të […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts