Lajçak zbardh detaje nga vizita në Prishtinë: Ngjarjet në Banjskë, tregues që normalizimi është më urgjent se kurrë

I dërguari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka ndarë detaje nga takimi i emisarëve evropianë dhe amerikanë në Prishtinë, me kryeministrin Albin Kurti. Lajçak ka shkruar në Facebook se në Prishtinë ashtu edhe në Beograd kanë diskutuar me presidentin Vuçiç dhe kryeministrin Kurti se si të avancohet normalizimi i marrëdhënieve dhe të arrihet […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts