LAJM I FUNDIT/ Ankandi për shitjen e Vllaznisë, ja kur pritet të shpallet pronari i ri i klubit shkodran


Ankandi për privatizimin e klubit të Vllaznisë ka nisur me fillim nga ora 10:00, por sot nuk do të ketë një fitues.

Vllaznia festa e golit

Referuar ligjit të ankandeve për të mësuar emrin e pronarit të ri të skuadrës së Vllaznisë do të vendoset pas 17 ditësh. Në sallën e Këshillit Bashkiak e cila është zhvilluar me dyer të mbyllura janë parë disa nga blerësit e mundshëm me në krye Alban Xhaferin dhe Almiro Gurakuqi.

Sot do të paraqesin ofertat e tyre përpara komisionit që do t’ua bëjë publike të gjithë të pranishmëve. Procedura do të zgjasë me dy takime të tjera, një pas 10 ditësh dhe një pas 17 ditësh për të mësuar emrin e pronarit të ri të Vllaznisë, gjithnjë nëse nuk do të ketë ankimime.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.