LAJM I FUNDIT/ Kolegji Zgjedhor merr vendimin, zbulohet data kur do mbahen zgjedhjet në Rrogozhinë

Zgjedhjet për kryetarin e ri të në Bashkinë e Rrogozhinës do të mbahen në datën 23 korrik, pasi rezultati i 14 majit u shpall i pavlefshëm.

Kolegji Zgjedhor ka marrë vendimin ditën e sotme për të mbajtur procesin zgjedhor sërish në këtë bashki pas denoncimeve të koalicionit “Bashkë Fitojmë” për parregullsi në nxjerrjen e rezultatit.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts