LAJM I FUNDIT/ Në mes të luftës në Ukrainë, avioni rumun dhe helikopteri Puma zhduken nga radari. Ja për ku ishin nisur

lajm i fundit ne mes te luftes ne ukraine avioni rumun dhe helikopteri puma zhduken nga radari ja per ku ishin nisur
lajm i fundit ne mes te luftes ne ukraine avioni rumun dhe helikopteri puma zhduken nga radari ja per ku ishin nisur

Një avion MiG-21 Lancet rumun është zhdukur nga radari mbrëmjen e së mërkurës. Po ashtu, raportohet se një helikopter shpëtimi Puma i dërguar në një mision kërkimi është zhdukur gjithashtu.

Shkaku i zhdukjes apo rrëzimit të tyre aktualisht nuk dihet. Këta mjete fluturimi ishin duke patrulluar mbi Detin e Zi në një mision kërkimi.

Zhdukja e avionëve luftarakë vjen në mes të krizës së vazhdueshme në Rusi dhe Ukrainë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts