LAJM I FUNDIT/ Nga ndryshimet kushtetuese për reformën territoriale dhe zgjedhore tek vetingu i politikanëve, zbardhen propozimet e PD për Kuvendin. Ditën e mërkurë…
Partia Demokratike ka vendosur të dorëzojë në Kuvend amendamente për ndryshime kushtetuese që lidhen me reformën territoriale si dhe reformën zgjedhore.

“Panorama.al” ka mësuar se vendimi është marrë në mbledhjen e sotme të grupit parlamentar të Partisë Demokratike.

Grupi i PD ka vendosur që ditën e mërkurë të dorëzojë në Kuvend amendamentet përkatëse, si dhe të kërkojë që politikanët t’i nënshtrohen një procesi vetingu.

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.